Highlights 2022

A.J.(“Mercenary”) McKee vs Roberto de Souza (Bellator vs Rizin)

VIDEO

Patricio “Pitbull” Freire vs Kleber Koike Erbst (Bellator vs Rizin)

VIDEO

Jared “The Killa Gorilla” Cannonier vs Sean “Tarzan” Strickland (U.F.C Fight Night 216)

Alex “Bruce Leeroy” Caceres vs Julian “Juicy J” Erosa (U.F.C Fight Night 216)

Jan Blachowicz vs Magomed Ankalaev (U.F.C 282)

Paddy “The Baddy” Pimblett vs Jared “Flash” Gordon (U.F.C 282)

Santiago “Argentine Dagger” Ponzinibbio vs Alex “The Great White” Morono (U.F.C 282)

Jairzinho “Bigi Boy” Rozenstruik vs Chris Daukaus (U.F.C 282) (23 Sec. Knock-Out in Round 1)

Raufeon Stots (ic) vs Danny Sabatello (Bellator 289)

Liz Carmouche (c) vs Juliana Velasquez (Bellator 289)

Patchy Mix vs Magomed Magomedov (Bellator 289)

Stephen “Wonderboy” Thompson vs Kevin “”Trailblazer” Holland (U.F.C on ESPN 42)

Rafael Dos Anjos vs Bryan Barberena (U.F.C on ESPN 42)

Tai Tuivasa vs Sergei Pavlovich (U.F.C on ESPN 42)

Ion “The Hulk” Cutelaba vs Kennedy “African Savage” Nzechukwu (U.F.C Fight Night 215)

Andre Fialho vs Muslim “King of Kung Fu” Salikhov (U.F.C Fight Night 215)

Vadim Nemkov vs Corey “Overtime” Anderson 2 (Bellator 288)

Patricky “Pitbull” Freire vs Usman Nurmagomedov (Bellator 288)

Antonio Plazibat vs Raul Catinas (Glory 82)

Endy Semeleer vs Alim Nabiev (Glory 82)

Israel “The Last Stylebender” Adesanya vs Alex “Po Atan” Pereira (U.F.C 281) (U.F.C Middleweight world title fight, Israël Adesanya is the reigning U.F.C Middleweight world champion)

Weili “Magnum” Zhang vs Carla “Cookie Monster” Esparza (c) (U.F.C 281) (U.F.C Straweight world title fight, Carla Esparza is the reigning U.F.C Women’s Straweight world champion)

Michael “Iron” Chandler vs Dustin “The Diamond” Poirier (U.F.C 281)

Brad “Quake” Riddell vs Renato “Moicano” Carneiro (U.F.C 281)

Ryan “Superman” Spann vs Dominick “The Dominator” Reyes (U.F.C 281)

Amanda “Amandinha” Lemos vs Marina Rodriguez (U.F.C Fight Night 214)
VIDEO

Neil “The Haitian Sensation” Magny vs Daniel “D-Rod” Rodriguez (U.F.C Fight Night 214)

Shayilan “Wolverine” Nuerdanbieke vs Darrick Minner (U.F.C Fight Night 214)

Tagir Ulanbekov vs Nate “Mayhem” Maness (U.F.C Fight Night 214)

Grant “KGD” Dawson vs Mark “The Olympian” O. Madsen (U.F.C Fight Night 214)

Anderson Silva vs Jake Paul

Arnold “Almighty” Allen vs Calvin “The Boston Finisher” Kattar (U.F.C Fight Night 213)

VIDEO

Adam Piccolotti vs Mansour Barnaoui (Bellator 287)

Rico Verhoeven vs Hesdy Gerges (Hit It)

Charles “Do Bronx” Oliveira vs Islam Makhachev (U.F.C 280) (U.F.C Lightweight world title fight, Charles Oliveira is the reigning U.F.C Lightweight world champion)

 

Aljamain “Funk Master” Sterling vs TJ Dillashaw (U.F.C Bantamweight world title fight, Aljamain Sterling is the reigning U.F.C Bantamweight world champion)

Petr “No Mercy” Yan vs Sean O’Malley (U.F.C 280)

Alexa Grasso vs Viviane “Vivi” Araujo (U.F.C Fight Night 212)
VIDEO

Cub “Killer” Swanson vs Jonathan “The Dragon” Martinez (U.F.C Fight Night 212)

Alistair “The Demolition Man” Overeem vs Badr Hari (Glory Colission 4)

Yan Xiaonan vs Mackenzie Dern (U.F.C Fight Night 211)

Patricio “Pitbull” Freire vs Adam Borics (Bellator 286) (Bellator Featherweight world title fight, Patricio Pitbull is the reigning Bellator Featherweight world champion)
VIDEO


A.J. “The Mercenary” McKee vs Spike “The Alpha Ginger” Carlyle (Bellator 286)

Corey Sandhagen vs Song Yadong (U.F.C Fight Night 210)

Gregory Rodrigues vs Chidi “Bang Bang” Njokuani (U.F.C Fight Night 210)

Benson “Smooth” Henderson vs Peter “The Showstopper” Queally (Bellator 285)

Yoel “Soldier of God” Romero vs Melvin “No Mercy” Manhoef (Bellator 285)

Nate Diaz vs Tony “El Cucuy” Ferguson (U.F.C 279) (Nate Diaz supposed to face Khamzat Chimaev, but Chimaev missed weight by 7,5 Pounds during the weigh-in, therefore he wasn’t allowed to fight Diaz)

Johnny Walker vs Ion Cutelaba (U.F.C 279)
VIDEO
Ciryl “Bon Gamin” Gane vs Tai “Bam Bam” Tuivasa (U.F.C Fight Night 209)

Robert “The Reaper” Whittaker vs Marvin “The Italian Dream” Vettori (U.F.C Fight Night 209)

Adriano “Mikinho / Black Diamond” Moraes vs. Demetrious “Mighty Mouse” Johnson II (ONE Fight Night 1)

Kamaru “The Nigerian Nightmare” Usman vs Leon “Rocky” Edwards (U.F.C 278) (U.F.C Welterweight world title fight, Kamaru Usman is the reigning U.F.C Welterweight world champion)

Luke Rockhold vs Paulo Costa (U.F.C 278)

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2 (WBA, IBF, WBO & IBO Heavyweight world title fight) Oleksandr Usyk is the reigning WBA, IBF, WBO & IBO Heavyweight world champion)

Marlon “Chito” Vera vs Dominick “The Dominator” Cruz (U.F.C on ESPN 41)

Ariane Lipski vs Priscila Cachoeira (U.F.C on ESPN 41)
VIDEO

Neiman Gracie vs Goiti Yamauchi (Bellator 284)

Thiago “Marreta” Santos vs Jamahal “Sweet Dreams” Hill (U.F.C on ESPN 40)

Geoff “Handz of Steel” Neal vs Vicente “The Silent Assasin” Luque (U.F.C on ESPN 40)


Mohammed “The Motor” Usman vs Zac “The Ripper” Pauga (U.F.C on ESPN 40)

Julianna Peña vs Amanda Nunes II (U.F.C 277) (U.F.C Women’s Bantamweight world title fight, Julianna Peña is the reigning U.F.C Women’s Bantamweight world champion)

Brandon “The Assasin Baby” Moreno vs Kai-Kara “Don’t Blink” France (U.F.C 277) (U.F.C Interim Flyweight world title fight)

Derrick “The Black Beast” Lewis vs Sergei Pavlovich (U.F.C 277)

Tom Aspinall vs Curtis “Razor” Blaydes (U.F.C Fight Night 208)

Paddy Pimblett vs Jordan Leavitt (U.F.C Fight Night 208)
VIDEO

Alexander “The Mauler” Gustafsson vs Nikita Krylov (U.F.C Fight Night 208)

Douglas “The Phenom” Lima vs Jason Jackson (Bellator 283)

Sidney Outlaw vs Tofiq Musayev (Bellator 283)
Yair “El

Pantera” Rodriguez vs Brian “T-City” Ortega (U.F.C on ABC 3)

Amanda “Amandinha” Lemos vs Michelle “The Karate Hottie” Waterson-Gomez (U.F.C on ABC 3)

Jingliang “The Leech” Li vs Muslim “King of Kung Fu” Salikhov (U.F.C on ABC 3)

Rafael “RDA” dos Anjos vs Rafael “Ataman” Fiziev (U.F.C on ESPN 39)

Israel “The Last Style Bender” Adesanya vs Jared “The Killa Gorilla” Cannonier (U.F.C 276) (U.F.C Middleweight title fight, Israël Adesanya is the reigning U.F.C Middleweight world champion)

Alexander “The Great” Volkanovski vs Max “Blessed” Holloway (U.F.C 276) (U.F.C Featherweight world title fight, Alex Volkanovksi is the reigning U.F.C Featherweight world champion)

Alex “Poatan” Pereira vs Sean “Tarzan” Strickland (U.F.C 276)

Robbie “Ruthless” Lawler vs Bryan Barberena (U.F.C 276)

Arman Tsarukyan vs Mateusz “Gamer” Gamrot (U.F.C on ESPN 38)

Neil “The Haitian Sensation” Magny vs Shavkat “Nomad” Rakhmonov (U.F.C on ESPN 38)

Gegard “The Dreamcatcher” Mousasi vs Johnny “The Human Cheat Code” Eblen (Bellator 282) (Bellator Middleweight world title fight, Gegard Mousasi is the reigning Bellator Middleweight world champion)

Magomed Magomedov vs Enrique Barzola (Bellator 282)