Highlights 2019 (4)

Anthony “Lionheart” Smith vs Alexander “The Mauler” Gustafsson (U.F.C Fight Night 153 Sweden)




Jimi “Poster Boy” Manuwa vs Aleksandar Rakic (U.F.C Fight Night 153 Sweden)

Rafael “RDA” dos Anjos vs Kevin “The Motown Phenom” Lee (U.F.C Fight Night 152)

Alex Pereira vs Jason Wilnis (c) (Glory 65 Utrecht) (Middleweight world fight, Jason Wilnis (c) is the reigning Glory Middleweight world champion)

Sitthichai Sitsongpeenong vs. Marat Grigorian (Glory 65 Utrecht) (Glory Lightweight world title fight, Sittichai is the reigning Glory Lightweight world champion)

Michael “Iron” Chandler vs Patricio “Pitbull” Freire (Bellator 221) (Bellator Lightweight world title fight, Michael Chandler is the reigning Bellator Lightweight World champion)

Douglas “The Phenom” Lima vs Michael “Venom” Page (Bellator 221)

Jessica “Bate Estaca” Andrade vs Rose “Thug” Namajunas (c) (U.F.C 237) (U.F.C Women’s Straweight world title fight, Rose Namajunas is the reigning U.F.C Women’s Straweight world champion)


Jared “The Killa Gorilla” Cannonier vs Anderson “The Spyder” Silva (U.F.C 237)


Donald “Cowboy” Cerrone vs Al “Raging” Iaquinta (U.F.C Fight Night 151)



Derek “The Law” Brunson vs Elias Theodorou (U.F.C Fight Night 151)

Brent Primus vs Tim “The Experiment” Wilde (Bellator Birmingham: Primus VS Wilde)

Fabian “The Assassin” Edwards vs Falco “Telelo” Neto (Bellator Birmingham: Primus VS Wilde)

Jack “The Joker” Hermansson vs Ronaldo “JacarĂ©” Souza (U.F.C Fight Night 150)




Greg “The Prince of War” Hardy vs Dmitrii Smoliakov (U.F.C Fight Night 150)

Benson “Smooth” Henderson vs Adam Piccolotti (Bellator 220)


Jon Fitch vs Rory MacDonald (Bellator 220) (Bellator Welterweight world title fight, Rory Macdonald is the reigning Bellator Welterweight world champion)




Veta Arteaga vs Ilima-Lei Macfarlane (Bellator 220) (Bellator Womens Flyweight world title fight, Ilima-Lei Macfarlane is the reigning Bellator Womens Flyweight world champion)


Phil “Mr Wonderful” Davis vs Liam McGeary (Bellator 220)


Dustin “The Diamond” Poirier VS Max “Blessed” Holloway II (U.F.C 236)






Alistair “The Reem” Overeem vs Aleksei Oleinik (U.F.C Fight Night 149)


Israel “The Last Stylebender” Adesanya vs Kelvin Gastelum (U.F.C 236)






Khalil Rountree Jr. vs Eryk Anders (U.F.C 236)


Justin “The Highlight” Gaethje VS Edson Barboza “Junior” (U.F.C on ESPN2)

Saad “Assasin” Awad vs Brandon Girtz (Bellator 219)


Daniel Straus vs Shane Kruchten (Bellator 219)

Anthony “Showtime” Pettis vs Stephen “Wonderboy” Thompson (U.F.C Fight Night 148)


Emmanuel “El Matador” Sanchez VS Georghi “Insane” Karakhanyan (Bellator 218)

server down alert software free